CyberLab

CyberLab to sekcja skupiająca w swoich szeregach pasjonatów fantomatyki.

W ostatnich latach technologia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości przeżyła prawdziwy rozkwit. Mamy do czynienia z coraz większą ilością urządzeń oraz podzespołów, dzięki temu powstało także wiele interesujących badań m.in. nad świadomością, percepcją, immersyjnością czy terapią z użyciem biofeedbacku.

Członkowie toruńskiego CyberLabu korzystając z gogli Oculus Rift DK2 oraz HTC Vive projektują własne badania, zarówno w celach czysto naukowych jak i jako podstawę do pracy dyplomowej. Dodatkowym celem CyberLabu jest także rozpowszechnienie wiedzy na temat naukowego użycia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. W ramach tego, sekcja uczestniczy w wielu imprezach naukowych na których prowadzone są warsztaty oraz wykłady poświęcone VR/AR/MR. Toruński CyberLab prowadzi m.in. warsztaty wirtualnej rzeczywistości w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu oraz pokazy w ramach Tygodnia Mózgu w Toruniu. Sekcja VR prezentowała swoje osiągnięcia na w wielu konferencjach, w tym Game Industry Conference w Poznaniu czy Drontech World Meeting w Toruniu.

 

CyberLab jest także stałym uczestnikiem konferencji naukowej Neuromania, na której prowadzi wykłady oraz praktycznie warsztaty omawiające naukowe aspekty użycia wirtualnej rzeczywistości. Zespół członków sekcji tworzy własne badania i narzędzia, które mogłoby być szeroko wykorzystywane np. w terapii czy rehabilitacji.

Obecnie zakończono badania nad związkiem pomiędzy immersją a typem osobowości. Kolejne badania CyberLabu ruszają w październiku 2018 i będą próbą wyodrębnienia najlepszego sposobu lokomocji w VR, który generuje najmniejszy efekt VR Sickness.

Skontaktuj się z nami: cyber.r3ality@gmail.com

Szef sekcji: Zuzanna Król

Grupa FB: www.facebook.com/groups/1639729759626962

Fanpage CyberLabu